Nasi Goście

Do Festiwalu coraz bliżej. Jak co roku czeka na nas moc atrakcji. W pierwszy weekend lutego zapraszamy do Auli AWF w Poznaniu na spotkanie z podróżami bliskimi i dalekimi, podróżnikami znanymi i tymi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Wszyscy z wielką ochotą przyjadą poopowiadać o swoich wyprawach.

Będzie można zobaczyć 11 wybranych spośród nadesłanych prezentacji konkursowych i zagłosować na najciekawszą.

Zaproszeni goście opowiedzą nam o podróżach po wszystkich niemal kontynentach przy pomocy przeróżnych środków transportu. Będą opowieści o podróżach dookoła świata i takie, które skupiają się na jednym, wybranym kraju. Całość okraszona pięknymi zdjęciami.

Razem z naszymi przyjaciółmi przygotowaliśmy warsztaty dla małych i dużych, dla tych którzy już podróżują i dla tych, którzy chcieli by, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Spotkamy się z autorami książek o podróżach. Dowiemy się co było powodem ich wyjazdu z domu. Co odkryli w dalekim świecie i co zamierzają dalej.

Na specjalne zaproszenie przybędą goście z Indonezji, by trochę przybliżyć nam ten piękny kraj. Będą zdjęcia, filmy, opowieści oraz… pokazy tradycyjnych tańców z wysp.

Zmęczeni podróżami będą mogli odpocząć oglądając wystawy lub po prostu przysiąść w kawiarence.

A w sobotni wieczór zapraszamy do naszego Klubu Festiwalowego na imprezę z tańcami, muzyką i dalszym ciągiem opowieści ze świata. Tam będzie można już z bliska porozmawiać z naszymi gośćmi i bawić się do rana.

Zapraszamy gorąco.

Szczegółowe informacje w zakładkach Konkurs, Goście i Program.