Program 6. Festiwalu „NA SZAGE”

pobierz program w .pdf

Piątek, 3.02.2017

15.00 – rozpoczęcie festiwalu

15.15 – „Jak jeden telefon potrafi zburzyć życie: autostopem przez Kambodżę, Tajlandię i Malezję” – Natalia Pierunek, Łukasz Lindner (prezentacja konkursowa)

15.45 – „Na szlaku z Sandrą” – Sandra Kaźmierczak (prezentacja konkursowa)

16.25 – „Na tratwie z prądem Madre de Dios” – Emil Witt (prezentacja konkursowa)

16.55 – „O cienkiej granicy miedzy dwiema Amerykami – podróż do USA i Meksyku” – Karolina i Katarzyna Kowalczyk (prezentacja konkursowa)

17.25 – „Hulajnogą i Autostopem z Podlasia do Chin, za garść złotówek” – Tomasz Jakimiuk (prezentacja konkursowa)

18.00 – „Man in The Public Space” – Leszek Wasiak, FRMBB

18.15 – „Czy choroba wysokościowa musi być zawsze nieodłącznym towarzyszem wspinaczy podczas ekspedycji w górach wysokich?” – dr hab. med. Małgorzata Paul

19.05 – „Afryka Medyka – o życiu i pracy w zambijskim buszu” – Jacek Jarosz, Agnieszka Pydzińska

20.00 – „Wielki Szlak himalajski 2015-2019” – Bartek Malinowski, Joanna Lipowczan

21.30 – … – otwarcie wystawy „Man in The Public Space”

 

Sobota, 4.02.2017

9.45 – rozpoczęcie II dnia Festiwalu

10.00 – „Mongolia – off-road bez samochodu” – Przemysław Pakulniewicz (prezentacja konkursowa)

10.35 – „300 dni w podróży przez Azję Południowo-Wschodnią” – Przemysław Łabęcki, Joanna Kicka (prezentacja konkursowa)

11.00 – 12.30 – Bajka na dzień dobry „Kamishibai” – Ula Ziober (warsztaty dla dzieci)

11.05 – „Polska Prosto Rowerem 2016 – na szagę z południa na północ Polski” – Marcin Korzonek (prezentacja konkursowa)

11.45 – „Na dywanie w ramadanie, czyli dwie dziewczyny w podróży po Iranie” – Anna Bogdanowicz, Dominika Szyszko (prezentacja konkursowa)

12.15 – „4300 km pieszej wędrówki szlakiem Pacific Crest” – Maciej Stromczyński, Grzegorz Ozimiński (prezentacja konkursowa)

12.45 – „Tajemnicza Oceania” – Michalina Kupper (prezentacja konkursowa)

12.45 – 14.15 – „Podróżuję świadomie” – Konrad, Beata, Mikołaj Tulej (warsztaty dla dzieci)

13.20 – 14.20 – „Priwiet, Bajkał!” – Alicja i Jędrzej Łukowscy (sala warsztatowa)

13.30 – Wystąpienie. Pan Satriyo Pringgodhany, I-szy Sekretarz Ambasady Indonezji

13.45 – Film promocyjny „Wonderful Indonesia”

13.55 – Występ Zespołu Indonezyjskiego Tańca Tradycyjnego

14.05 – Reportaż filmowy „Java Jazz Festival 2016” – Jerzy Pawleta

14.30 – 15.30 – „W co się bawią dzieci na antypodach” – Michalina Kupper (warsztaty dla dzieci)

14.40 – 16.00 – „Podróże do granic” – Robert i Joachim Czerniak (spotkanie autorskie)

15.00 – „Aktualne zagrożenia zdrowotne w międzynarodowym ruchu turystycznym” – dr Karolina Mrówka

16.10 – „Etnograficzne szlaki – Camino de Costa” – Joanna Minksztym

16.15 – 17.15 – „Naszyjnik Przyjaźni – przesłanie Indian Migmagów” – Aleksandra Grabowska-Szych i Artur Szych, Teatr Wierzbak Plus (warsztaty dla dzieci)

16.30 – 17.30 – „Podróże nieudacznika” – prof. Dariusz J. Gwiazdowicz (spotkanie autorskie)

17.20 – „Laponia – w krainie ludzi, bogów i zwierząt” – Kamila Kielar

18.00 – 20.00 – „Podwodna Indonezja” – Alicja Dramińska (warsztaty)

18.30 – „Hajastan i Arcach – w cieniu Araratu” – Konrad, Beata, Mikołaj Tulej

19.40 – „Sudan Południowy – to nie jest smutne miejsce” – Piotr Horzela

21.30 – … – spotkanie w klubie festiwalowym TROPS

Występ Zespołu Indonezyjskiego Tańca Tradycyjnego oraz pokazy tańców z różnych rejonów świata w wykonaniu Zespołu Tanecznego DreamLadies

 

Niedziela, 5.02.2017

10.30– rozpoczęcie III dnia Festiwalu

10.45 – „Aventura, autostopem przez Amerykę Środkową i Południową” – Wojciech Malicha, Sebastian Hennig

10.45 – 11.45  – „Naszyjnik Przyjaźni – przesłanie Indian Migmagów” – Aleksandra Grabowska-Szych i Artur Szych, Teatr Wierzbak Plus (warsztaty dla dzieci)

11.30 – 13.30 – „Malowane światłem – praktyczne porady eksperta jak wykonać dobrą fotografię” – Danuta Witkowska (warsztaty)

11.40 – „Dos Gringos śladami Majów” – Jan Kurzela, Alicja Kubiak

12.00. – 13.00 – „Morska opowieść – ryby, delfiny, nurkowanie …” – Elżbieta Kidacka (warsztaty dla dzieci)

12.50 – „Nepal – krótka historia o kiwaniu głową” – Ryszard Bogusław

13.00 – 14.00 – „Praktycznie wszystko o podróżowaniu Koleją Transsyberyjską” – Alicja i Jędrzej Łukowscy, Małgorzata Ciepła (warsztaty)

13.30 – 14.30 – „Opowieść o niezwykłym podróżniku Kazimierzu Nowaku” – Ula Ziober (warsztaty dla dzieci)

14.00 – „Oman – na rowerze oślimi ścieżkami” – Jan Piętek, Marzena Badziak

14.15 – 15.15 – „Oczami Dos Gringos” – Jan Kurzela, Alicja Kubiak (spotkanie autorskie)

15.10 – „Ugryźć kawałek świata – 26 krajów na 26 urodziny” – Szczepan Ligęza

16.15 – rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

16.40 – „Nowa Gwinea – ostanie niedostępne miejsca Ziemi: Plemiona żyjące na drzewach i Piramida Carstensz’a” – Jerzy Kostrzewa

17.30 – „Maluchem przez Azję” – Arkady Paweł Fiedler

18.45 – zakończenie festiwalu

 

Dodatkowe atrakcje:

– wystawy

– spotkania autorskie

– warsztaty dla dzieci i dorosłych

– książki podróżnicze

– kawiarenka festiwalowa

– spotkanie w klubie festiwalowym – rozmowy, opowieści, zabawa

– …

 

Program może ulec niewielkim modyfikacjom.